Jak zbudować własną gitarę elektryczną

Gitara to niesamowity instrument, który jest używany przez wielu muzyków i miłośników muzyki. Gitara jest wykonana z różnych części i komponentów, które są wymagane do gry na instrumencie. Główne elementy gitary to ciało, szyja, deska fret, mostek, struny, przetworniki i wzmacniacze. Omówmy teraz szczegółowo każdy z tych komponentów.

Korpus:

Korpus jest głównym komponentem gitary i jest odpowiedzialny za tworzenie dźwięku gitary. Ten element jest również znany jako pudło rezonansowe. Korpus jest zazwyczaj wykonany z drewna lub tworzywa sztucznego.

Szyja:

Jest to drewniana część gitary, która trzyma struny. Jest to bardzo ważne, ponieważ łączy struny z korpusem gitary.

Fret board:

Jest to mały kawałek drewna, który jest przymocowany do korpusu gitary. Posiada szczeliny, w których umieszcza się struny.

Mostek:

Jest to główny element gitary, który jest odpowiedzialny za trzymanie strun oraz za wzmacnianie dźwięku.

Struny:

Nazywane jest również szyjką gitary. Wykonana jest z metalowych drutów i służy do podtrzymywania dźwięku gitary. Struny są nawleczone w taki sposób, że można je napinać.

Pickupy:

Nazywany jest również pickupem. Jest to urządzenie elektroniczne, które jest umieszczone w mostku gitary. Jest ono odpowiedzialne za wzmacnianie dźwięku gitary.

Amplifier:

Nazywany jest również wzmacniaczem. Jest to urządzenie, które jest umieszczone w pobliżu pickupa, aby zwiększyć głośność dźwięku.

Wnioski:

W tym blogu omówiliśmy podstawowe i ważne elementy gitary. Możesz również wykorzystać te informacje do zbudowania własnej gitary elektrycznej.