Jaką gitarę elektryczną powinieneś kupić?

W dzisiejszych czasach gitary są bardzo popularne w przemyśle muzycznym i jest to najczęściej używany instrument. Wiele osób, które chcą grać muzykę, kupiło ten instrument, ale wciąż nie są pewni, czy powinni kupić gitarę akustyczną czy elektryczną.

Gitary akustyczne są najczęściej używane do występów solowych, natomiast gitary elektryczne służą do grania razem z zespołem. Obie mają swoje wady i zalety.

Gitary elektryczne są uważane za jedne z najpotężniejszych instrumentów i ma duży dźwięk i ton. Ludzie, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z gitary elektrycznej w studio może czuć się nieswojo, gdy używają gitary akustycznej w tym samym środowisku.

Jeśli wybrałeś gitarę elektryczną to dobrze jest wybrać dobrą jakość.

Aby podjąć decyzję, że jaki rodzaj gitary jest najlepszy dla Ciebie, należy rozważyć następujące punkty:

Rozmiar gitary.

Gitary akustyczne są zazwyczaj mniejsze niż gitary elektryczne. Jednakże, jeśli jesteś początkującym, to nie musisz się o to martwić. Ale jeśli chcesz grać z zespołem to powinieneś kupić większą gitarę.

Rozmiar szyjki

Rozmiar szyjki gitary jest najważniejszą rzeczą. Jeśli grasz na gitarze sam, to nie musisz się tym przejmować. Ale jeśli grasz z zespołem to powinieneś wziąć pod uwagę rozmiar szyjki gitary, ponieważ wpływa ona na sposób trzymania gitary.

Podstrunnica

Podstrunnica gitary jest najważniejszą rzeczą. Jest to miejsce, w którym mocowane są struny. Kiedy używasz gitary po raz pierwszy, musisz wiedzieć, jak trzymać gitarę. Podstrunnica jest miejscem, w którym musisz nauczyć się podstaw gry na gitarze.

Pickupy

Pickupy są najważniejszą częścią gitary. Przetworniki są częścią, która wytwarza dźwięki. Istnieją dwa rodzaje przetworników.

Pickupy elektrostatyczne

W tym typie pickupów struny są połączone z metalowymi płytkami. Mają one szeroki zakres częstotliwości.

Pickupy magnetyczne

Pickupy magnetyczne to najczęściej spotykane pickupy. Jest to bezpośrednie połączenie pomiędzy strunami a cewkami.

Wnioski:

To są główne rzeczy, które musisz rozważyć przed zakupem gitary elektrycznej. Mam nadzieję, że podoba Ci się ten post i kupisz dobrej jakości gitarę.