6 sposobów na pozbycie się zaskórników

Zaskórniki powstają z powodu tłustej lub suchej skóry, która blokuje pory. Są one również znane jako zaskórniki lub krosty trądzikowe. Można je wyleczyć naturalnymi metodami lub stosując domowe sposoby.

Powodem powstawania zaskórników jest to, że gruczoły tłuszczowe wydzielają zbyt dużo oleju, który zatyka mieszki włosowe. Tak więc zaskórniki będą się tworzyć, gdy skóra będzie się przetłuszczać.

Najczęściej zaskórniki pojawiają się, gdy nie myjemy regularnie twarzy. Czasami mogą się one pojawić również z powodu zaburzeń hormonalnych, a także z powodu stosowania niektórych leków.

Oto kilka domowych sposobów na leczenie zaskórników.

1. Sok z banana i cytryny:

Banany i sok z cytryny mają wiele korzyści dla skóry i sprawiają, że jest gładka i błyszcząca. Cytryna jest kwaśnym owocem i pomaga w oczyszczaniu skóry i usuwa martwe komórki ze skóry. Więc, zrobić mieszaninę soku z cytryny i banana i zastosować go na całej twarzy.

2. Pomidor i miód:

Pomidor i miód mają moc detoksykacji skóry. Pomidor ma witaminę C, która pomoże w złuszczaniu skóry. Miód oczyści pory i usunie martwe komórki ze skóry.

3. Aloes i ocet jabłkowy:

Aloes jest znany ze swoich właściwości leczniczych, a także z leczenia trądziku. Ocet jabłkowy cydr jest naturalnym środkiem czyszczącym, który wyeliminuje olej i brud ze skóry.

4. Olej kokosowy:

Olej kokosowy jest najlepszym olejem dla twarzy. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe i jest to najlepszy sposób, aby oczyścić skórę i pozbyć się zaskórników.

5. Białko jajka i sok z cytryny:

Białko jajka jest naturalnym środkiem oczyszczającym. Jest również stosowany w leczeniu pryszczy i zaskórników. Więc, zrobić maskę z białka jajka i zastosować go do twarzy.

6. Miód i woda:

Miód jest naturalnym środkiem oczyszczającym i pomoże również w leczeniu trądziku. Więc, wymieszać miód i wodę i zastosować go na całej twarzy.

Wnioski:

Podsumowując, były to najlepsze domowe sposoby na leczenie zaskórników. Spróbuj tych środków, aby pozbyć się zaskórników i jeśli nadal masz wątpliwości, to możesz skonsultować się z dermatologiem.