Wymiary gitary

Gitara jest najpopularniejszym instrumentem muzycznym, na którym grają miliony ludzi na całym świecie. Gitara elektryczna jest najbardziej preferowaną gitarą wśród muzyków ze względu na łatwy sposób gry. W rzeczywistości wszyscy początkujący zaczynają naukę na gitarze elektrycznej.

Ale zanim zaczniesz uczyć się gitary, musisz znać jej wymiary. Powinieneś mieć jasne pojęcie o wielkości gitary, bo kiedy kupujesz gitarę, musisz wziąć pod uwagę jej rozmiar, a także cenę.

Wiedza o wielkości ciała

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest rozmiar ciała. Większość gitar są dostępne w różnych rozmiarach, takich jak 14 cali, 16 cali, 18 cali i 22 cale.

Rozmiar ciała gitary jest miarą jej szerokości i wysokości. Im większy rozmiar ciała, tym większa gitara. Ale nie jest prawdą, że można kupić gitarę o dowolnym rozmiarze. Jeśli chcesz kupić dobrą gitarę, to powinieneś wziąć pod uwagę rozmiar ciała gitary.

Możesz dostać gitarę o dowolnym rozmiarze, ale jeśli szukasz gitary o dobrej jakości, to lepiej wybrać gitarę o dużym rozmiarze ciała.

Dowiedz się o rozmiar szyi

Następną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest rozmiar szyjki. Ten rozmiar to odległość między główką a podstrunnicą. W większości gitar, rozmiar szyi jest 22 cale.

Rozmiar szyi jest również ważny, ponieważ jeśli grasz piosenkę, to musisz grać nuty akordu, umieszczając palec w odpowiednim miejscu.

Wymaga to prawidłowego umieszczenia szyi. Tak więc, należy mieć odpowiedni rozmiar szyi.

Wiedzieć o wielkości fret board

Jeśli jesteś początkujący i nie wiesz, jaki jest rozmiar podstrunnicy, to lepiej kupić gitarę ze średnim rozmiarem podstrunnicy.

Rozmiar podstrunnicy to odległość między podstrunnicą a nakrętką. Rozmiar podstrunnicy jest ważnym czynnikiem, ponieważ jeśli grasz piosenkę, wtedy będziesz musiał umieścić swój palec prawidłowo, aby grać akordy.

Możesz znaleźć gitarę z małym rozmiarem podstrunnicy, która nie jest wygodna do gry. Powinieneś dostać gitarę z średnim rozmiarem tablicy podłużnej.

Wiedzieć o struny

Następną rzeczą, którą musisz wiedzieć, są struny. Liczba strun różni się w zależności od gitary. W większości gitar liczba strun wynosi 6.

Możesz znaleźć gitarę z 10 strunami, ale nie będziesz czuł się komfortowo, gdy będziesz na niej grał.

Musisz grać piosenki, więc powinieneś dostać gitarę z liczbą strun, które są wygodne do gry.

Dowiedz się o wielkości mostka

Mostek to podstawa gitary, która jest wykonana z drewna. Możesz dostać gitarę z różnymi rozmiarami mostu.

Możesz dostać gitarę z małym mostkiem, ale nie jest to wygodne do gry.

Rozmiar mostka to odległość między mostkiem a nakrętką. Rozmiar mostu jest najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć.