5 prostych utworów na gitarę dla początkujących

5 prostych utworów na gitarę dla początkujących

Gra na gitarze to doskonały sposób na rozwijanie umiejętności muzycznych i wyrażanie swojej kreatywności. Dla początkujących gitarzystów może być trudno znaleźć odpowiednie utwory, które będą dość łatwe do nauczenia się, ale jednocześnie interesujące. W tym artykule przedstawiamy 5 prostych utworów, które są idealne dla początkujących.

 1. “Knockin’ on Heaven’s Door” – Bob Dylan
  Ten utwór to jedna z najbardziej znanych piosenek Boba Dylana i doskonały wybór dla początkujących gitarzystów. Składa się z prostych akordów (G, D, Am, C) i jest łatwy do opanowania. Równocześnie jest to piękna i melodyjna piosenka, która zapewni satysfakcję z grania.

 2. “Wonderwall” – Oasis
  “Wonderwall” to jedna z najbardziej znanych piosenek brytyjskiego zespołu Oasis. Jest to doskonały utwór dla początkujących, ponieważ składa się tylko z czterech akordów (Em7, G, Dsus4, A7sus4). Melodia jest łatwa do zapamiętania i można ją szybko opanować.

 3. “Sweet Home Alabama” – Lynyrd Skynyrd
  Ten klasyczny rockowy utwór to doskonały wybór dla początkujących gitarzystów. Składa się z prostych akordów (D, C, G) i ma charakterystyczną i łatwą do nauczenia się melodię. “Sweet Home Alabama” to utwór, który na pewno spodoba się wszystkim fanom rocka.

 4. “Let Her Go” – Passenger
  “Let Her Go” to piękna ballada w wykonaniu brytyjskiego artysty Passenger. Utwór ten składa się głównie z prostych akordów (G, Em, C, D) i łatwo nauczyć się gry na gitarze. Nie tylko jest to wspaniała piosenka, ale także doskonały sposób na rozwijanie umiejętności palcowania na gitarze.

 5. “Horse with No Name” – America
  Ten utwór to jedna z najbardziej charakterystycznych piosenek zespołu America. “Horse with No Name” to utwór oparty na prostych rytmach i akordach (Em, D6/9, Em7, G), więc jest odpowiedni dla początkujących gitarzystów. To łatwa i przyjemna piosenka do grania na gitarze.

Podsumowanie

Wyżej wymienione utwory to doskonały wybór dla początkujących gitarzystów. Są łatwe do opanowania, ale jednocześnie interesujące i przyjemne do grania. Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z grą na gitarze, to te pięć utworów na pewno będzie doskonałym wyborem. Zaczynając od prostych piosenek, można stopniowo rozwijać swoje umiejętności i przechodzić do bardziej zaawansowanych utworów w przyszłości. Nie zapomnijcie regularnie ćwiczyć i cieszyć się grą na gitarze!