Lekcje gry na gitarze: Poradnik dla początkujących

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś na gitarze, to musisz zacząć od przewodnika dla początkujących. Możesz zacząć grać na gitarze, postępując zgodnie z tym przewodnikiem dla początkujących.

Wybierz swoją gitarę

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest rodzaj gitary, którą kupisz. Możesz wybierać spośród gitar elektrycznych, gitar akustycznych lub gitar basowych.

Gitary akustyczne są zazwyczaj wykonane z pustego ciała, co oznacza, że nie są wykonane z litego drewna. Gitary elektryczne składają się z litego korpusu i mają wbudowany wzmacniacz. Gitary basowe mają lite ciało, ale nie mają wbudowanego wzmacniacza.

Kiedy już zdecydujesz, jaki typ gitary kupisz, musisz kupić wzmacniacz gitarowy. Jeśli jesteś absolutnie początkujący, to możesz iść na podstawowy wzmacniacz gitarowy, ale jeśli jesteś profesjonalistą, to możesz iść na wzmacniacz premium.

Zdecyduj o wielkości gitary

Musisz zdecydować o wielkości gitary. Rozmiar gitary będzie zależał od sposobu, w jaki chcesz grać na gitarze. Jeśli jesteś gitarzystą, który gra heavy metal, to potrzebujesz gitary z większymi fretkami. Jeśli jesteś początkujący i chcesz grać miękkie piosenki, wtedy potrzebujesz gitary z mniejszymi fretkami.

Naucz się grać akordy

Musisz nauczyć się grać akordy, aby poprawić swoje umiejętności. Możesz grać akordy, stosując się do tych wskazówek dla początkujących.

Fret board

Jest to główne narzędzie, którego będziesz używać podczas grania akordów. Musisz umieścić struny gitary na podstrunnicy, a następnie możesz umieścić palec na strunie, aby grać nuty.

Ćwiczenie akordów

Ćwicz swoje umiejętności, postępując zgodnie z tymi przewodnikami dla początkujących.

Wnioski:

To są główne rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli chodzi o wybór gitary. Jeśli chcesz być profesjonalnym graczem, to musisz iść na gitarę z większymi fretkami. Ale jeśli chcesz po prostu grać kilka piosenek, to można przejść do gitary z małymi frets. Tak więc, mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “Guitar Lessons: A Beginner’s Guide”.