Struny do gitary akustycznej – rodzaje i ich zastosowanie

W dzisiejszych czasach gitara akustyczna jest bardzo popularna. Każdy miłośnik muzyki chce się uczyć gry na gitarze, ale boi się kupić drogą gitarę i nie może sobie pozwolić na opłacenie strun gitarowych. W rzeczywistości, struny gitarowe są najważniejszą częścią każdej gitary.

Struny gitarowe to w zasadzie struny, które służą do odtwarzania nut muzycznych. Rodzaj strun gitarowych różni się w zależności od rodzaju gitary. Na przykład gitara klasyczna ma różne rodzaje strun gitarowych. Z drugiej strony, gitary elektryczne i elektryczne basy używają zupełnie innego typu strun gitarowych. Tak więc, bardzo ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje strun gitarowych.

Rodzaje strun gitarowych

String Gauges

Struny gitarowe są podzielone na dwie główne kategorie w oparciu o ich gauge strun. Pierwszą kategorią jest standardowy rozstaw strun. Ich zakres wynosi od 0,012 do 0,045. Tego typu struny są najczęściej spotykane wśród strun gitarowych. Te struny są dobre zarówno dla gitary akustycznej jak i elektrycznej.

Drugi rodzaj strun nazywany jest strunami ciężkimi (heavy gauge). Są one stosowane głównie w gitarach elektrycznych. Ciężkie struny gauge są zwykle wykonane z mosiądzu i są dostępne w.05’s do.10’s.

Materiały do produkcji strun

Materiały, które są używane do produkcji strun różnią się w zależności od rodzaju gitary. Na przykład, gitara akustyczna używa nylonu i gitary elektryczne używają stali. Elektryczne gitary basowe również używają stali. Z drugiej strony, struny do gitary klasycznej wykonane są z jelita, a gitary klasyczne używają nylonu.

Długość strun

Kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia jest długość strun. Jeśli grasz na gitarze akustycznej przez dłuższy okres czasu, to lepiej wybrać dłuższe struny. Ale jeśli jesteś początkujący i grać na gitarze akustycznej na krótszy okres czasu, to należy przejść z krótszych strun.

Wnioski:

Gitara akustyczna jest jednym z najbardziej popularnych instrumentów muzycznych, które są bardzo znane na całym świecie. Aby grać na gitarze prawidłowo, musisz mieć najlepszy zestaw strun do gitary. Rodzaj strun zależy również od rodzaju gitary. W tym artykule dowiedziałeś się o różnych rodzajach strun gitarowych i ich zastosowaniach.