Założycielka Akademii Gitary, Wiktoria Szubelak, jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Debiutowała w wieku szesnastu lat w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W maju 2015 została zaproszona na IV Festival Europeo de Solistas w Caracas, gdzie wykonała „Fantazję dla szlachcica” Joaquina Rodrigo z Sinfonica Juvenil Teresa Carreño.
Wiktoria Szubelak koncertowała w Europie oraz w Ameryce Południowej. Występowała m.in. na IV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „GuitarFestPeru” w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca w Sucre oraz V Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym „Cuerdas Al Aire” w Limie, XV Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Lambesc we Francji oraz Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w City of Derry. Koncertowała m.in. z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Zielonogórskiej oraz Filharmonii Podkarpackiej.
Wiktoria Szubelak jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko, a obecnie doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz studentką studiów podyplomowych w klasie Marco Sociasa w Musikene w San Sebastian.
Kształciła się również u światowej sławy gitarzystów, m.in. u  Sergio Assada, Odaira Assada, Carlo Marchione, Marco Sociasa, Pavla Steidla, Thomasa Müller-Peringa.
Wiktoria Szubelak jest laureatką licznych konkursów gitarowych, dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych.
Współpracuje z Warszawską Szkołą Muzyczną, prowadziła lekcje mistrzowskie w UK, Peru i Boliwii. Od dwóch lat prowadzi Akademię Gitary.
6. października 2015 roku ukazała się debiutancka płyta "Victoria" - do znalezienia m.in. na Spotify, Deezer, Empik.com i wielu innych serwisach.

ANDRZEJ GONDEK

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Gitarzysta poruszający się w klimatach jazz, blues, rock. 
Wielokrotnie zapraszany do współpracy z czołówką polskich i zagranicznych muzyków jazzowych, m.in. Anną Serafińską, z którą nagrał płytę „Gadu Gadu”, i płyte live „Groovemachine” Krystyną Prońko, Piotrem Żaczkiem, Cezarym Konradem, Michałem Barańskim, Josh’em Lawrence’m, czy Jacques Sequin’em. Wraz z Adamem Bałdychem, Pawłem Tomaszewskim, Piotrem Żaczkiem i Michałem Bryndalem współtworzył zespół Damage Control, z którym w 2011r. nagrał album „Magical Theatre”.
Brał udział w wielu koncertach i festiwalach m.in. „Jazz na Kresach” w Zamościu, VI Silesian Jazz Festival’u w Katowicach, Festiwalu 7x Gospel w Krakowie, czy Festiwalu poświęconemu pamięci Zbigniewa Seiferta - „Zbigniew Seifert in Memoriam” w Krakowie. Koncertował również w Algierii i Niemczech.

Andrzej Gondek to niewątpliwie wyróżniający się gitarzysta młodego pokolenia, poruszający się swobodnie w różnych gatunkach muzycznych. Jego brzmienie cechuje się dużą energią i drapieżnością a zarazem niezwykłą wrażliwością, która w połączeniu z dobrymi podstawami jazzowymi daje ciekawe efekty.
Andrzeja Gondka cechuje duża dojrzałość muzyczna mimo młodego wieku, a doświadczenie zawodowe czyni z niego profesjonalnego muzyka.Julianna Kamila Siedler

ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi z wyróżnieniem, w klasie prof. U.Bereźnickiej – Pniak i dr P.Pniaka. W 2014 roku zdobyła tytuł Master in de Muziek w klasie marimby prof. Ludwiga Alberta i Chin Cheng Lin w Royal Conservatory Antwerp w Belgii. W ramach programu erasmus kształciła się w Royal Conservatory w Brukseli pod kierunkiem profesorów: G. Franҫois, B. Quartier oraz B. Bouckaerta. Nieustannie doskonali swoje umiejętności na wielu mistrzowskich kursach w Polsce i zagranicą, pracując pod okiem wybitnych profesorów (m.in. S.Sakai, A.Caggiano, N. Mimura, Seung-Myeong Oh, D. Ganeva, K. Kato, Pei Ching Wu, N. J. Živkovič, K.Myćka, B.Johnston, S.Stayonov, A.Boetteger).

W trakcie pięciu lat studiów, aż do chwili obecnej współpracowała z profesjonalnymi orkiestrami, m.in.: Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, czy Filharmonii Kaliskiej. Miała szansę grać pod batutą znamienitych dyrygentów, m.in. D. Raiskina, M. Nesterowicza, M. Pijarowskiego, A. Boreyko, J. M. Florêncio, T. Wojciechowskiego, K. Pendereckiego, K. Korda, W. Michniewskiego i innych. Współpracowała i nadal współpracuje z kompozytorami wykładającymi na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (m.in. K.Knittel, A.Zagajewski), jak i studentami wydziału teorii i kompozycji (m.in. M.Śniady, M.Gładysiak, J.Krzewiński, A.Sowa), wykonując ich utwory, w trakcie sesji Musica Moderna, a także poza nimi (m.in.na Festiwalu Musica Privata, Festiwalu Muzyki Współczesnej w Brnie). Jej działalność solowa uwidacznia się na koncertach finałowych rozmaitych warsztatów, organizowanych w Polsce i za granicą, jak również koncertach niezależnych.
Aktualnie pracuje nad swodą rozprawą doktorską, a od początku 2014 roku wraz z Amber Tzu – Chun Chen tworzy duet marimbowy Equilibri Duo.

Swoją działalność pedagogiczną rozpoczęła w roku szkolnym 2014/2015. Odzwierciedleniem jej pracy były dwa wyróżnienia zdobyte przez jej uczniów na konkursach ogólnopolskich i regionalnych. W ciągu debiutanckiego roku, zdążyla zdobyć serca wielu swoich uczniów, zarażając pasją do instrumentów perkusyjnych.

 

 

Strona stworzona za pomocą Kreatora WWW. Copyright nazwa.pl