Wiktoria Szubelak - założycielka Akademii Gitary

Swoją gitarową przygodę rozpoczęłam w wieku 8 lat. Już od początku nauki gitara była moją olbrzymią pasją – dzięki niej mogłam podróżować, poznawać nowych ludzi, a wiele przyjaźni zawartych w dzieciństwie dzięki muzyce przetrwało do dziś.

Dziś muzyka pozwala mi na odwiedzanie najdalszych krajów świata, poznawanie nowych ludzi, odmiennych kultur i ciekawych smaków. Jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im.G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz studiów podyplomowych w Musikene w San Sebastián (Hiszpania). Współpracowałam z wieloma wyjątkowymi gitarzystami klasycznymi m.in. Marco Socíasem, Thomasem Müllerem-Peringiem, Pavlem Steidlem, Marcinem Dyllą. Wytrwałość oraz ciężka praca zaprowadziły mnie na sale koncertowe wielu krajów Europy oraz Ameryki Południowej.

Od dziesięciu lat swoją pasją zarażam innych. Moi uczniowie są laureatami konkursów muzycznych oraz z sukcesem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia. Prowadzę zajęcia w Polsce oraz podczas lekcji mistrzowskich za granicą (m.in. w Niemczech, Peru, Chile, Urugwaju). Byłam także jurorem podczas międzynarodowych konkursów gitarowych w Chile i Urugwaju.

http://www.wiktoriaszubelak.com