Graj na gitarze, a osiągniesz sukces!

Czy wiecie, że naukowcy z Michigan State University odkryli korelacje pomiędzy nauką gry na instrumencie w wieku dziecięcym a sukcesem w życiu dorosłym, pod warunkiem kontynuowania pasji równiez w dalszym życiu? Okazało się, ze grający na instrumencie od dziecka maja większa szansę na stworzenie własnego wynalazku, czy np. założenie własnego startupu.
Ma to zapewne związek z wielowymiarowym rozwojem mózgu podczas ćwiczenia gry na instrumencie, a także z systematycznością i obowiazkowoscia, jaka codzienne ćwiczenie rozwija. Nie bez znaczenia jest również fakt oswajania stresu i tremy podczas wystąpień publicznych od najmłodszych lat, co z całą pewnością pozwala nabrać odwagi do podbijania świata!

Podbijacie świat z nami? 🙂